تبلیغات
بهترین و کمیاب ترین ابزار های وبلاگ نویسی - نوشتن لینک در وبلاگ (اموزش اول html , وبلاگ نویسی)

فقط در نمونه کد های زیر کد


را حساب نکنید

سلام بر همگی طبق قولی که داده بودم اولین اموزش رو شروع میکنم


آنچه که قبل از یادگیری HTML لازم است بدانید:

برای شروع کار با HTML شما به چیزهایی نیاز دارید که در لیست زیر آمده است:

ادامه در ادامه ی مطالب

   1. شما به یک ویرایشگر متن نیاز دارید. در ویندوز شما می توانید از برنامه Notepad استفاده کنید. از هر نرم افزار ویرایش متن دیگری استفاده کنید اما این نکته را در نظر داشته باشید که نرم افزار WordPad که در ویندوز وجود دارد و نرم افزارهایی مانند Microsoft Office Word و امثال آن برای نوشتن کدهای HTML مناسب نیستند چون در هنگام ذخیره کردن متن این نرم افزارها کدهایی را به آن اضافه می کنند.
      نرم افزار Notepad را می توانید از طریق منوی استارت در قسمت Accessories پیدا کنید یا از طریق فرمان Run با تایپ notepad در کادر Open و فشار دادن دکمه Enter.
   2. شما به یک مرورگر وب به انتخاب خود نیاز دارید. می توانید از Microsoft Internet Explorer استفاده کنید که با ویندوز نصب می شود یا از Opera, Mozilla Firefox و نرم افزارهای مشابه که اغلب به صورت رایگان برای دانلود در اینترنت وجود دارند.
      بهتر است صفحاتی را که می نویسید با چند مرورگر آزمایش کنید. زیرا در HTML قسمتهایی وجود دارد که مختص به یک مرورگر خاص است و با سایر مرورگرها کار نمی کند.
   3. شما به جایی برای ذخیره کردن متن خود دارید که می تواند جایی روی هارد دیسک شما، یک فلاپی دیسک یا یک سرور باشد. البته شما برای استفاده از HTML نیاز ندارید حتماً به اینترنت متصل باشید، شما می توانید با استفاده از یک مرورگر وب در کامپیوتر خود از HTML استفاده کنید.
      برای ذخیره کردن فایلی که با Notepad نوشته اید کافی است از منوی File گزینه Save As را انتخاب کرده و مسیری را برای ذخیره فایل انتخاب کنید و در کادر File Name در پایین پنجره Save As نام فایل را با پسوند html بنویسید. در آخر هم دکمه Save را کلیک کنید.

برای نوشن لینک در وبلاگ باید از کد زیر استفاده کنید

اول این رو بگم که به کد های که بین<> قرار دارند مجموعا تگ گفته میشود

در کد بالا به جای ادرس سایت ادرس را وارد میکنید و به جای نام اسم سایتی را که میخواهید یا اسم لینکی را که میخواهید بگذارین

کد بالا لینکی را میسازد که اگر کابر بر روی ان کلیک کنید مسقیما وارد میشود یعنی مثلا اگر در وبلاگ شما یک لینک با کد بالا گذاشته باشین کاربر با کلیک بر روی ان از سایت شما وارد لینک میشود

برای اینکه لینک در صفحه ی جدیدی باز بشود باید یکمی در کد دست کاری بکنید که کد اینجوری میشه

name sait

در کد بالا بعد از " یک فاصله دارد که باعث تمایز دو نوشته برای مرور گر میشود اگر کد بالا را قرار بدهید کابر با کلیک بر روی کد با بازشدن مرورگر جدید به لینک راهنمایی می شود

حالا میرسیم به رنک لینک و بقیه ی چیز ها در مورد لینک به نوشته های پایین دقت کنید

اضافه کردن تیتر در کد


که برای مثال کد اینجوری میشه

hamedmax73


hamedmax73


اگر بخواهید رنگ لینکها را در صفحه خود تغییر دهید مانند تغییر رنگ پیش فرض متن باید تگ BODY را پیدا کنید. در تگ BODY به دنبال شناسه link بگردید. مثلاً ممکن است تگ BODY به این صورت باشد:در تگ BODY ممکن است شناسه های دیگری هم وجود داشته باشند، مثلاً شناسه های مربوط به رنگ متن و یا رنگ زمینه. در این صورت می توانید شناسه رنگ لینک را با یک فاصله خالی با آخرین فرمان موجود در تگ BODY به این تگ اضافه کنید.

حالا برای تغییر رنگ لینکها در صفحه نام رنگ مورد نظر خود را به عنوان مقدار شناسه link وارد کنید یا از معادل هگزادسیمال رنگ به جای نام رنگ استفاده کنید.

مثلاً برای تغییر رنگ لینکها به زرد می توانیم مانند زیر عمل کنیم:

1- استفاده از نام رنگ:


- استفاده از معادل هگزادسیمال رنگ:


حالا همه لینکهای موجود در صفحه شما به جای آبی به رنگ زرد در مرورگر ظاهر می شوند.

همین کار را می توانید برای لینکهای فعال و لینکهای بازدید شده تکرار کنید. مانند زیر:


مانند مثال بالا شناسه alink برای لینکهای فعال و vlink برای لینکهای بازدید شده استفاده می شود

طبقه بندی: آموزش وبلاگ نویسی و HTML(پیشرفته)، 


 تاریخ : یکشنبه 20 بهمن 1392

 ساعت:11:26 ق.ظ

  نویسنده : علی محمودآبادیکلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه طراحی مکس تول می باشد و هرگونه کپی برداری از محتوای سایت ممنوع است.
Copyright © 2014 by  MAXTOOL - All Rights Reserved - design by MAX TOOL
جیمی نت جیمی نت